Riddere av Tjalves orden

Tjalves ridderorden ble etablert i 1897 “der skulde uddeles til Mænd [i dag også kvinner] der særlig havde gjort sig fortjent af Klubben og hadde vist denne eller Idrætten idetheletaget særlig Interesse”. Ridderne er i hovedsak medlemmer som har avsluttet sin aktive karrière og bidrar særlig også etter at skoene er lagt på hyllen. De plikter også å trå til ved nødssituasjoner for klubben, som var særs viktig under både første og andre verdenskrig. Les Stormester Haavard Nordlies “Tjalves Riddere – hvem er det?” på side 50-51 i Tjalvisten 1 2018.

 

Levende riddere – 66 pr. 7.11.19.
FornavnEtternavnFødtUtnevnt
KnutAlme19462015
ØivindArnesen19381981
GudbrandBakke19412015
LaiBerg19241981
EirikBerge19481990
OddBergh19372001
BjørnBerglund19381965
BjørnBogerud19281961
TorbjørnBriseid19391971
Carl Fr.Bunæs19391965
KolbjørnEngebretsen19682015
EysteinEnoksen19441990
GreteEtholm19762015
ErikEvensen19481976
ReidarFalch19371965
Leif RoarFalkum19491976
EirikFørde19772010
ReidulvFørde19421971
ÅgeGalgerud19471976
Omar RagnvaldHansen19441990
Reidar Kr.Hansen19501999
BjørnHenriksen19482015
SteinarHoen19712001
IverHole19441971
RagnhildHolmen Waldahl19772010
HansHotvedt19301981
GunnarHusby19351965
GustavHuuse19481990
Ole KristianJohnsen19391976
TorJohnson19341999
Per BehrensJørgensen19502010
ArildKelm19431981
Jan ErikKjelle19421971
ArneKvalheim19451971
KnutKvalheim19501976
JoKvernberg19531990
Benny HeboLarsen19352010
SveinLilleberg19431976
ReidarLorentzen19561990
TerjeMeier19551990
Jan JørgenMoe19431981
Jørgen JustMoe19371990
IngerMyrtun19562015
KjetilMyrtun19561990
MortenMørck19712010
PerNicolaisen19612005
OddNilsen19291990
HaavardNordlie19481976
JanNordvik19401981
HelgePharo19431976
SteinRodahl19592010
ThomasRosvold19672015
Ole PetterSandvig19441971
IvarSaunes19371965
TerjeSchrøder-Nielsen19451971
ThorolfSchrøder-Nielsen19481976
Dan DumitruSimion19582015
John PederSkjelvaag19411990
PerSletholt19461981
TrygveSommerfeldt19411981
OlaSyse19451971
SveinSøndenå19561990
Tore WilhelmTeigen19401981
AnneThidemann19531990
KonradYstborg19411976
HaraldØdegaard19361976
Døde riddere – 132 pr. 7.11.19.
FornavnEtternavnFødtUtnevntDød
Roar FredrikAdler191519502007
LeifAjaxon191919502016
HolgerAlbrechtsen190619401992
JohannesAndersen188819151967
Peder ChristianAndersen189219361964
Reidar C.Anderssen189519311956
AsbjørnAndresen190119501979
Henrik A.Angell186118971922
EgilArneberg192319651999
OdmarAukner191419502004
Wilhelm J GBaastad185118971927
Fredrik PrintzBagge186719251950
AntonBech192319612009
Erling P.Berger190919551989
EgilBerg-Larsen191319611980
RoarBerthelsen193419651990
AsbjørnBjerke187218971934
BjarneBjerke189519401954
HallsteinBjerke187319001954
WilhelmBlystad188119101954
LauritzBogsrud187319101914
AudunBoysen192919552000
GeorgBraathe190319611968
HallgeirBrenden192919552007
Petter BredoBrodersen187218971939
YngvarBryn188119101947
HarryBugge Leganger188219061959
EinarBøhler188919251972
JanChristoffersen194019902016
JohannesChristophersen189819551991
Eilif J.Dahl190619401974
KaareDunholm191519811988
Leif ArneEkeheien 192519652015
OddEngedahl192619712007
AndreasFaafeng189319311976
JohnFalchenberg188319151960
Johan-HenrikFalck-Muus193019711999
Parelius N.Finnerud188819151969
Bjarne Th.Fjeld189819361975
ArneFoss193919992017
Oscar F.Fredriksen187218971920
EinarFørde194319902004
Hans KasperGulbransson187118971960
PetterGulliksen190919401994
OswaldGundersen189119251966
Sverre GeorgGundersen188619311969
EgilGustavson192419712007
OlavGøthe189319361962
HarryHaakonsen191819551992
Christian EdvardHansen189519311969
GodtfredHansen Hage188719251955
Hans LudvigHaugom (Howard)187119401948
PerHaugs191619612000
JohanHellum188919151952
GunnarHelstad189819401971
JanHemsvik192419552008
JohanHenriksen190519501988
AdaHolmen194720052019
SverreHultgreen190019401953
RolfHuse192619712015
Arne GustavHuseby192619761989
TrygveHøgberg190019401988
ArthurHøglund190019401991
Alfred K.Jensen187319001964
Paul M.Jensen188919251950
ZakkenJohansen190419311970
JohanJohnsen189319251927
SteinJohnson192119552012
Willy SpencerKaurin192419612006
HaraldKreftung187119061907
Bodil LisLarsen194019902010
GunnarLarsen189819361977
TrygveLie187619151944
Carl AugustLorentz187019061915
Johs.Ludwigsen19101950ukjent
Alf C KLund188219501955
Ulf BertilLundh193219652013
Jan FredrikLøchen192219741976
BjarneMelbye191419551962
John HalvorMidtbø192819712010
Birger JuliusMoxnes189519501961
Einar AdolfNordlie190919551986
OttoNordlie191019401994
Henning KarlNorgren190019311976
ArneNytrø191919612013
Lauritz AntonOhlsen187218971915
ReidarOlafsen191019401989
Karl OlafOlsen (Gøbel)187519061922
SveinOseid193019651991
EivindRasmussen189419251977
WillyRasmussen193719712018
OlavRiung191519552005
Armann KjellRolfsen192519712011
ThoralfRuud191219401991
AsbjørnRøien18881921ukjent
OskarSandvig190019401992
ErikSarto193019761990
EinarSaxhaug192019552016
NilsSchaug191119501972
ErlingSchjerven189419311975
Leif G.Schjerven191019401947
ChristenSeeberg188019101937
Frantz GustavSeeberg185219151940
RagnarSiegel190919651978
Axel G.Simonsen188719151938
RagnarSkautvedt193619712012
KåreSkogset192119762006
ArneSkonhoft190119401969
EugenSolli188919211940
PeterSommer189219501975
EinarStaff188919501972
Knut K.Stamsø187519151962
EgilSteen190219501987
TorfinnStenvold189819401956
Rolf DagfinStrøm189019311950
SvenStrømberg191119551986
FridtjovStrømme191219501989
OlavSunde190319361985
KaareSvendsen189619501960
JohanSverre186719151934
BrorSvärd191119551981
MartinSwensen187719101922
KolbjørnSæves192319612005
NormanSørensen192619762012
ReidarTandberg190419501970
ErikThoresen191319651968
Gustav S.Thorp186719001953
KaareThuesen190419501993
BjørnVade192219502006
ErlingVinne189219401963
SigfridWaaler187319101959
HagbartWergeland185419101917